Znakowanie laserowe w branży armatury wodnej

Settore-Rubinetteria Branży armatury wodnej
Campione-Rubinetteria-02 Branży armatury wodnej

Producenci kranów i części armatury jako jedni z pierwszych zaczęli stosować lasy do znakowania i grawerowania laserem nazw i logo. To oni pierwsi docenili jakość lasera do grawerowania i jego trwałość w czasie. 

Tradycja stosowania znakowanie laserowe w tej branży przyczyniła się do tego, że praca i badania mające na celu poprawę wydajności osiągnęły bardzo wysoki poziom.

Oczywiście mówimy tutaj o estetycznym znakowaniu laserowym. Celem dostawcy lasera do grawerowania musi być dostarczenie produktu o wysokiej wydajności. Priorytetem są piękny wygląd i ostrość oznakowania. Pożądane logo i projekt muszą być dobrze widoczne i nieusuwalne. Przede wszystkim muszą pozostać trwałe i widoczne wraz z upływem czasu.

Kolejnym ważnym aspektem, który dostawca grawerów laserowych powinien wziąć pod uwagę, jest produktywność systemu. Nasi klienci często proszą o znakowanie wielu elementów dziennie. Idzie to w parze z prośbą o optymalizację czasu operatora przeznaczonego na znakowanie laserowe.

Przeanalizujmy szczegółowo te dwa aspekty.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Campione-Rubinetteria-03 Branży armatury wodnej

Estetyczne znakowanie laserowe

Aby uzyskać lepszy efekt estetyczny, trzeba zarówno uzyskać bogatą skalę chromatyczną, jak i uniknąć usuwania warstwy chromu (lub farby), która pokrywa komponenty. Rozwiązaniem w obu przypadkach jest laser światłowodowy z bardzo krótkimi impulsami, który nie ma zbyt długiego kontaktu z powierzchnią materiału: laser MOPA, którego czas trwania impulsu  spada do 4 ns, to idealna technologia, która pozwala zrealizować wymagany proces tonowania. Jego moc naturalnie zmienia się w zależności od wymaganej wydajności markera laserowego.

Marker laserowy MOPA

Impulsy lasera są zwykle stałe: w standardowym laser światłowodowym czas trwania impulsu wynosi około 120 ns, podczas gdy jego częstotliwość waha się od 20 do 100 kHz.

Z kolei w przypadku MOPA czas trwania impulsu jest zmienny i można go ustawić w zakresie od 4 do 200 ns, z częstotliwością w zakresie od 20 kHz do 1 MHz. Krótki impuls jest szczególnie przydatny do laserowe znakowania na tworzywach sztucznych, ponieważ unikamy bezpośredniego kontaktu, a tym samym przypalenia materiału.

Znakowanie laserem MOPA posiada wszystkie zalety tradycyjnego lasera światłowodowego. Ponadto ma istotne zalety z punktu widzenia branży armatury.

Produktywność systemu znakowania

Bezwzględnie najlepiej sprzedające się markery laserowe w tym sektorze to markery ze stołem obrotowym z naszej linii Rotomark: szybkie znakowanie i czas maskowania pozwalają operatorowi wykorzystać wszystkie czasy cykli, bez przerywania znakowania.

LASIT jest ekspertem w dziedzinie automatyki mechanicznej. Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie pod klucz, które najlepiej odpowiada potrzebom klienta. W tym celu stworzyliśmy różne systemy znakowania laserowego, aby zoptymalizować produkcję i czas.

Rotomark wyposażony jest w stół obrotowy, który może mieć od 2 do 8 stacji. Pozwala to na załadowanie nowego komponentu, podczas gdy znacznik laserowy zaznacza inny, wcześniej załadowany.

Konstrukcja Rotomarku wykonana jest ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali. Dzięki temu gwarantujemy stabilność i precyzję. Oprócz tego maszyna należy do najbardziej wytrzymałych z naszych linii.

Prędkość obrotowa stołu to kolejny element sprzyjający produktywności. Dzięki Rotomark nie ma straty czasu, a cykl znakowania laserowego pozwala w pełni wykorzystać możliwości systemu.

Wszechstronność systemu znakowania laserowego

Jeśli natomiast potrzebny jest bardziej wszechstronny system do znakowania różnych typów elementów, najlepszym rozwiązaniem jest nasza linia Towermark.

Towermark posiada zarówno wersję z samą osią Z, jak i wersję z osią X, co sprzyja tym, którzy wymagają znakowania elementów o różnych kształtach i rozmiarach. Ten laserowy marker może integrować wszystkie akcesoria i stanowi produkt referencyjny większości firm klientów LASIT. Jest niezawodny, stabilny i bezpieczny. Ale przede wszystkim jest wszechstronny do zmiany i wdrażania systemu w przypadku wzrostu produkcji lub konieczności wprowadzania nowych komponentów do zamówień.

Nasze zalety

Jeden dostawca

Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

Interfejs

Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

Integracja

Integracje z systemami MES/ERP

Przemysł 4.0

Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

Systemy wizyjne

Automatyczne centrowanie, weryfikacja i stopniowanie kodu 2D, rozpoznawanie OCR

Systemy znakowania laserowego

Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych