Znakowanie laserowe w branży promocyjnej

2 Materiały promocyjne

Główne wymagania producentów w branży reklamowej to: duża produktywność, wszechstronność znakowania laserowego i znakowanie specjalnych dekoracji.

Estetyczne znakowanie laserowe odgrywa tutaj dominującą rolę, dlatego wybór markera laserowego i parametrów znakowania jest ważniejszy niż w innych branżach.

LASIT zazwyczaj przeprowadza bezpłatne testy na gadżetach. Pomaga nam to wybrać najlepszy laser do grawerowania spośród 13 różnych źródeł w naszym laboratorium. Ocena optymalnego wyboru odbywa się w oparciu o najlepszy materiał podczas przetwarzania danego projektu. Pod względem jakości znakowania laserowego wybór źródła ma fundamentalne znaczenie. Z drugiej strony, aby sprostać potrzebom produkcyjnym, ważna jest automatyzacja i system znakowania laserowego.

Źródło lasera, które firma LASIT najczęściej proponuje ze względu na jego wszechstronność, to typ MOPA, które dzięki możliwości regulacji czasu trwania impulsu szczególnie nadaje się do precyzyjnego znakowania laserowego elementów lakierowanych lub chromowanych.

Laser MOPA zachowuje zalety tradycyjnego lasera światłowodowego (brak konserwacji, długa żywotność i chłodzenie powietrzem), ale posiada szereg wartości dodanych zarówno w przypadku znakowania tworzyw sztucznych, jak i metali.

Znakowanie laserowe a druk tamponowy

Technologia tampodruku jest obecnie szeroko rozpowszechniona w branży, ale laserowy grawer staje się coraz bardziej popularny dzięki zaletom, jakie prezentuje w porównaniu ze starą metodą:

tampografia Materiały promocyjne

Oszczędność

Farby do tampodruku należy stale wymieniać, a odpady utylizować. W przypadku łańcucha o wysokiej wydajności wiąże się to z bardzo wysokimi kosztami.

serigrafia-800x445- Materiały promocyjne

Ekologia

Laser to najlepsza technologia z punktu widzenia bezpieczeństwa środowiska. Zero odpadów oznacza również mniej substancji chemicznych i niebezpiecznych.

flycad-01 Materiały promocyjne

Dynamika danych

Znakowanie laserowe pozwala na zarządzanie dynamiką danych poprzez oprogramowanie, automatyczne generowanie numerów seryjnych i sekwencji.

Camoione-Promozionale-010 Materiały promocyjne

Trwałość

Wydruki i etykiety z czasem ulegają zniszczeniu, a kody lub teksty nie są już widoczne, co może spowodować szkody zarówno pod względem produktywności, jak i wizerunku firmy.

System i akcesoria różnią się w zależności od zastosowania, od głowicy trójosiowej do znakowania laserowego elementów cylindrycznych, takich jak długopisy lub butelki na wodę, po maszyny ze stołem obrotowym, bardzo cenione przez naszych klientów zarówno za wysoką produktywność, jak i za możliwość znakowania różnych elementów za pomocą tego samego urządzenia.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

testa3assi-1-1 Materiały promocyjne
Campione-promozionale-04545 Materiały promocyjne

Znakowanie laserowe 3D z zastosowaniem głowicy trójosiowej

Z mechanicznego punktu widzenia trójosiowa głowica LASIT składa się z układu silników liniowych, dwóch obrotowych X i Y, które umożliwiają przesuwanie wiązki lasera wzdłuż osi oraz trzeciej osi do ogniskowania: wiązka lasera przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę, która z kolei jest zamontowana na przenośniku liniowym. Działanie jest regulowane automatycznie przez oprogramowanie FlyCAD.

Sercem głowicy trójosiowej jest konstrukcja optyczna, która różni się w zależności od rodzaju i potrzeb zastosowania: system może dostosować się do wielkości obszaru roboczego i wymaganej wielkości plamki lasera.

Lustra skanujące znajdują się za soczewkami obiektywu. Surowa wiązka laserowa wchodzi do układu optycznego przez dynamicznie rozszerzającą się soczewkę. Soczewki obiektywu ponownie rysują wiązkę gaussowską utworzoną przez dynamiczne rozszerzające się soczewki na płaszczyźnie docelowej.

Ruch dynamicznie rozszerzających się soczewek przez przenośnik liniowy zmienia odległość płaszczyzny ogniskowej, a tym samym dynamiczną ostrość. Lustra (MX i MY), które znajdują się w module skanującym XY, wyginają wiązkę i kierują ją przez odchylenie kątowe, aby zeskanować stół roboczy. Ta zaleta 3-osiowej głowicy jest szczególnie przydatna w przypadku elementów takich jak butelki na wodę, szklanki i inne gadżety o okrągłym kształcie. Chociaż takie rozwiązanie nie zawsze jest potrzebne, warto wiedzieć, że firma LASIT była jednym z pierwszych producentów na świecie, który ją wyprodukował w 1991 roku.

Najbardziej produktywny system laserowy na świecie​

W 2020 roku firma LASIT dostarczyła największy system laserowy na świecie. Był to największy i jeden z najbardziej złożonych projektów, jakie kiedykolwiek zrealizowano. Klient, którego poznaliśmy na targach w Las Vegas, przedstawił LASIT bardzo konkretne wymagania konieczne do pracy:
robot-1024x576 Materiały promocyjne
Pierwotnym pomysłem klienta był zakup czterech znakowarek laserowych. Po zakończeniu długo oczekiwanych badań i rozwoju firma LASIT znalazła inne rozwiązanie. Tak narodził się projekt Fly Gantry MAG.
System laserowy może pracować w 3 różnych trybach
1
Tryb w pełni automatyczny
Operator ładuje elementy do magazynów i rozpoczyna cykl. Robot YZ podnosi paletę i przenosi ją do kabiny, gdzie odbywa się znakowanie. Podczas gdy laser znakuje pierwszą paletę, robot już porusza się w kierunku drugiej. Pomiędzy cyklami nie dochodzi do straty czasu.
2
Tryb wspomagany
Operator wybiera pustą paletę i ładuje na nią elementy, podczas gdy robot przenosi ją do kabiny, gdzie odbywa się znakowanie laserem. W trakcie cyklu operator może przywołać kolejną paletę i załadować ją.
3
Tryb ręczny
Robot YZ jest dezaktywowany, a operator ręcznie ładuje palety bezpośrednio przez przednie drzwi urządzenia znakującego. Cykl jest dłuższy, ale można załadować duże i ciężkie elementy nie nadające się na tradycyjne palety przeznaczone na małe gadżety.
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Fly Gantry MAG inteligentnie zarządza magazynami i dwoma laserami do grawerowania, możesz przeczytać ten artykuł. Aby dowiedzieć się o więcej, możesz przeczytać jego historię.
Znakowanie laserowe długopisów: automatyzacja i produktywność

PenFeeder to automatyczny system do laserowego znakowania elementów cylindrycznych. Opatentowany i przeznaczony do długopisów, może dostosować się do różnych typów detali, stanowi idealne rozwiązanie w przypadku dużych wolumenów produkcji. 

Dzięki całkowitej automatyzacji systemu znakowania praca operatora jest ograniczona do minimum. W rzeczywistości, po załadowaniu długopisów do magazynu w nieuporządkowany sposób, Penfeeder samodzielnie organizuje długopisy układając je w uporządkowanych pozycjach na łańcuchach za pomocą specjalnie zaprojektowanych klapek w kształcie litery V.
System Lift and Rotation obsługuje następnie ruch długopisów w celu wyrównania klamerek, gwarantując dokładność pracy i optymalizację czasu w kolejnym kroku.

System znakowania i obracania umożliwia automatyczne obracanie długopisów o 360°, przesuwając je w celu znakowania na całym obwodzie.

Nasze zalety

Jeden dostawca

Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

Interfejs

Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

Integracja

Integracje z systemami MES/ERP

Przemysł 4.0

Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

Systemy wizyjne

Automatyczne centrowanie,
weryfikacja i stopniowanie kodu 2D,
rozpoznawanie OCR

Systemy znakowania laserowego

Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych