Firma LASIT zajmuje się rozwojem systemów laserowych dla przemysłu od 1990 roku.

Założona w bardzo małej wiosce w warsztacie o powierzchni zaledwie 65 m2, dziś posiada zakład produkcyjny o powierzchni 12000 m2 i siedziby na całym świecie.
LASIT jest punktem odniesienia dla wszystkich firm poszukujących partnera do realizacji swoich projektów w zakresie identyfikowalności, estetycznego znakowania laserowego, czyszczenia laserowego i spawania.
Oferta LASIT obejmuje zarówno systemy do integracji na liniach produkcyjnych i z robotami, jak i gotowe, w pełni zintegrowane i zautomatyzowane systemy. Firma LASIT wyróżnia się zdolnością do reagowania na potrzeby rynku za pomocą innowacyjnych rozwiązań, w szczególności w zakresie poziomu automatyzacji oprogramowania, które jest w stanie płynnie i łatwo zarządzać złożonymi procesami.
Znakowanie laserowe jest coraz bardziej popularną technologią w świecie produkcji. Z ponad 150 modelami znakowarek laserowych, LASIT jest największą włoską fabryką zajmującą się tą technologią. Poziom automatyzacji naszych systemów sprawia, że jesteśmy idealnym partnerem, z najbardziej kompleksową ofertą zarówno w zakresie laserów integracyjnych, jak i gotowych systemów. Nasze laboratorium – wyposażone w 20 różnych źródeł – nieustannie testuje wszelkiego rodzaju materiały, aby zapewnić najlepsze rozwiązania, zwiększyć wydajność procesów i zoptymalizować parametry.

Przeczytaj całość >

Marcatura-Laser_3-1024x655 O nas
Czyszczenie laserowe odbywa się za pomocą laserów o dużej mocy, które usuwają warstwę powierzchniową materiału bez uszkadzania integralności leżącego pod nią elementu. Czyszczenie laserowe poprawia jakość i trwałość metalowych komponentów oraz pomaga obniżyć koszty poprzez zminimalizowanie zadań wykonywanych ręcznie. Kolejną zaletą jest to, że laser – w przeciwieństwie do procesów chemicznych – ma zerowy wpływ na środowisko i jest całkowicie zrównoważony. W LASIT wdrożyliśmy najbardziej innowacyjne lasery, aby rozszerzyć naszą ofertę i zapewnić najlepsze rozwiązanie dla tego typu aplikacji, które są coraz bardziej poszukiwane w produkcji.

Przeczytaj całość >

pulizia-laser-tungsteno-1024x576 O nas
Zastosowanie lasera pozwala na uzyskanie spoin w szybkim i wydajnym procesie, bez konieczności kompromisu w zakresie jakości i estetyki. Dzięki niezwykle małemu rozmiarowi plamki lasera możliwe jest dotarcie do obszarów trudno dostępnych innymi technikami, osiągając rezultaty praktycznie niezauważalne gołym okiem. Ponadto przy zastosowaniu odpowiednich parametrów, skupienie promienia pozwala również na precyzyjne działanie w bardzo krótkim czasie.
saldatura-laser-lasit-1 O nas

LASIT w liczbach

30

mln euro obrotu

ponad

+ 200

osób

8

siedzib na całym świecie

12.000 m2

powierzchni produkcyjnej

ponad

+500

maszyn produkowanych rocznie

Potrzebujesz rozwiązania laserowego?

Skontaktuj się z nami

Nasi konsultanci znajdą rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Historia

Lasit narodził się w 1990 roku z wizjonerskiego pomysłu Marco Ievoli i Candidy Colonny. W malowniczej wiosce na Półwyspie Sorrentyńskim poświęcili się innowacyjnej jak na tamte czasy technologii z niezwykłą dalekowzrocznością w rozwijającym się krajobrazie przemysłowym: znakowaniu laserowemu komponentów cylindrycznych.

Europäische Europejski rekord

W 1991 roku LASIT zaprojektował i wyprodukował Pre-Scan – 3-osiową jednostkę skanującą – drugą na świecie po amerykańskiej General Scanning.

 

W 1993 roku zainteresowanie przeniosło się na systemy znakowania laserowego. Pierwszy system lamp – całkowicie zaprojektowany w LASIT – został zrealizowany i sprzedany firmie Hoffman z Monzy.

Wyzwanie produkcyjne

W 1995 roku firma LASIT wygrała swoje pierwsze duże wyzwanie produkcyjne dla ISCAR i wyprodukowała zautomatyzowany system, wraz z systemem wizyjnym, do znakowania płytek. To utorowało drogę do długotrwałej współpracy, która z czasem się umocniła.

Pierwszy laser neodymowy ND:YAG

LASIT projektuje i produkuje laser Nd: W pełni chłodzony powietrzem laser Yag, absolutnie innowacyjna technologia dla branży z początku XXI wieku.

Pierwszy laser światłowodowy

W roku wprowadzenia przemysłowego lasera światłowodowego firma LASIT zrezygnowała z własnej produkcji źródła. Zajmuje się projektowaniem systemów automatyki przemysłowej i dostosowywania, dzięki czemu do dziś jest zaufanym partnerem wiodących firm z branży AGD, narzędziowej i hydraulicznej.

Nieustanne badania

LASIT jest świadomy znaczenia badań i know-how. Firma aktywnie współpracuje z instytucjami badawczymi takimi jak instytut ILT w Akwizgranie. Wraz z nimi w 2007 roku stworzyliśmy system sterowania wiązką laserową w czasie rzeczywistym.

Automatyka przemysłowa

Rok po przeprowadzce do większej siedziby i podwojeniu personelu produkcyjnego, firma LASIT zaprojektowała pierwszy system znakowania laserowego zdolny do współpracy z robotem antropomorficznym.

Internacjonalizacja

LASIT jest obecnie punktem odniesienia dla europejskich i międzynarodowych firm. Dzięki technologii i kreatywności firma znajduje sposoby na obsługę swoich klientów w kraju i za granicą, z gęstą siecią partnerów na kontynencie i za oceanem.

Zawsze o krok do przodu

LASIT stara się zawsze tworzyć pozytywny i ambitny klimat. Firma przeniosła się do fabryki o powierzchni 12000 m2 – 10 razy większej od poprzedniej – która obejmuje laboratorium o powierzchni 500 m2 i stała się największą europejską fabryką dedykowaną tej technologii.

Lasit na świecie

LASIT otworzył pięć nowych siedzib w Europie: Polska, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania i Francja. W planach na przyszłość firmy jest ekspansja na nowe kontynenty i rozszerzenie puli rozwiązań o różne przemysłowe zastosowania laserów.

Wizja i misja

Będąc w centrum przemysłowego krajobrazu laserowego od 30 lat, LASIT dąży do szybkiego rozwoju na całym świecie, przenosząc branżę na wyższy poziom automatyzacji.

Wizja

Dążymy do bycia światowym punktem odniesienia w dziedzinie laserów przemysłowych, pozycjonując się jako lider technologii we wszystkich jej zastosowaniach. Nasza wizja opiera się na świadomości, że laser jest niekwestionowanym bohaterem nowoczesnego krajobrazu przemysłowego, zastępując stare technologie i zapoczątkowując nową erę wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Misja

Misją LASIT jest napędzanie transformacji przemysłu poprzez innowacje laserowe. Nasza firma jest zaangażowana w dostarczanie zaawansowanych rozwiązań laserowych, które przewyższają oczekiwania klientów i znacząco przyczyniają się do ewolucji ich fabryk pod względem wydajności produkcji i zrównoważenia środowiskowego.

Nasze wartości

Innowacja

Nieustannie staramy się być w czołówce badań i rozwoju nowych technologii laserowych, przewidując potrzeby rynku i oferując innowacyjne rozwiązania.

Koncentracja na kliencie

Naszym celem jest stać się partnerem technologicznym dla naszych klientów, oferując długoterminową współpracę, przewidując potrzeby i gwarantując kompleksowe wsparcie.

Wartość dla ludzi

Jesteśmy świadomi znaczenia ludzi i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dlatego też firma jest zaangażowana w zapewnianie komfortowych warunków pracy i przestrzeni dla wszystkich, którzy są częścią jej zespołu.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.