O nas

LASIT to stuosobowa firma, w której każdy z pracowników codziennie z pasją poświęca się rozwojowi technologii w zakresie znakowania laserowego. Firma jest na tyle duża, by obsłużyć światowych producentów, ale jednocześnie na tyle mała, aby indywidualnie zadbać o każdego klienta, przypisując mu zespół ds. badań i projektowania tak, aby spełnić wszelkie wymagania w zakresie identyfikacji i kontroli łańcucha produkcyjnego, widoczności marki i automatyzacji procesów przemysłowych.

Aby zagwarantować naszym klientom najlepszą obsługę, nasi wykwalifikowani sprzedawcy i technicy są zawsze dostępni, aby odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów.

Lasit w polsce

W związku ze wzrostem liczby klientów w Polsce otworzyliśmy biuro w Tychach. Wierzymy, że jesteśmy zobowiązani do zapewnienia najwyższej jakości naszych maszyn, serwisu i obsługi posprzedażowej. W tym celu został wybrany wysoce doświadczony zespół, który jest w stanie zapewnić bezpośrednie wsparcie dla obecnej bazy klientów i przyszłych klientów.
Jednym z ich głównych celów jest spełnienie i przewyższenie wzrostu i zapotrzebowania na obsługę klienta.
team-01-1-1024x576 O nas
chi-siamo-progettazione O nas

Projektowanie od mechaniki do oprogramowania

W naszej ofercie znajdują się indywidualne rozwiązania dla firm z branży motoryzacyjnej, medycznej, AGD, elektronicznej, hydraulicznej i wojskowej, dla których nasz zespół inżynierów ds. projektowania i technologii oprogramowania tworzy projekty ad hoc spełniające konkretne wymagania.

chi-siamo-marcatura O nas

Identyfikowalność i oznakowanie estetyczne

W ciągu 30 lat działalności opracowaliśmy rozwiązania w zakresie identyfikacji i estetycznego znakowania laserowego do stosowania na metalach, od precyzyjnych narzędzi po odlewy ciśnieniowe, w tym bardzo małe elementy zegarmistrzowskie, po zastosowanie na tworzywach sztucznych, w tym drukowanie na obwodach, produkty promocyjne i sprzęt gospodarstwa domowego.

chi-siamo-software O nas

Ciągłe badania i rozwój nowych rozwiązań

Każdy z nowych klientów staje się partnerem biznesowym, z którym dzielimy cele i konkretne działania w zakresie planowania, aby w funkcjonalny sposób przekształcić wymagania w produkt. Wzrost produktywności i optymalizacja procesu produkcyjnego to tylko niektóre z przedstawionych wymagań, które spełniamy.

Przeczytaj profil naszej firmy

Wizja i misja

Wartości

Rozpoczynaliśmy działalność w niewielkim warsztacie o powierzchni 65 m2, z myślą o opracowaniu systemów opto-mechanicznych (głowic skanujących ułatwiających kierowanie wiązki) przeznaczonych dla segmentu OBRÓBKI LASEROWEJ.

Obecnie wytwarzamy systemy „pod klucz”, na które składają się laser, roboty, stoły obrotowe, przyrządy optyczne do kontroli jakości i wiele innych.
Nasza misja polega na stworzeniu HUB-u technologicznego, który zgromadzi błyskotliwe umysły w rejonie, w którym kwestia ta jest zbyt często zaniedbywana. Pragniemy powołać ośrodek rozpoznawalny na całym świecie, który pozwoli nam utwierdzić się w przekonaniu, że tworzenie takich rozwiązań jest możliwe, a profesjonaliści z naszego kraju nie muszą wyjeżdżać w celu poszukiwania satysfakcjonującego i pełnego wyzwań zatrudnienia w dziedzinie technologii i innowacji.

Historia

CEO1 O nas
prod O nas

1990 - Niesamowita intuicja

Firma Lasit powstała w 1990 roku z wizjonerskiego pomysłu Marco Ievoli i Candidy Colonna, którzy w urokliwej miejscowości na Półwyspie Sorrento poświęcili się zupełnie nowej technologii, wykazując się niezwykłą umiejętnością dostrzegania zmian w rozwijającym się świecie przemysłu: znakowaniu laserowemu elementów cylindrycznych.

1991 - Prymat w Europie

W 1991 roku firma LASIT wprowadziła na rynek głowicę 3-osiową, drugą na świecie po amerykańskiej General Scanning, a w 1993 roku wykonała projekt i rozpoczęła produkcję swojego lasera lampowego, który sprzedała firmie Hoffman z Monza, a zaraz potem firmie Beretta.

1995 - Wyzwanie w zakresie produkcji

W 1995 roku LASIT realizuje z sukcesem swoje pierwsze duże zamówienie dla ISCAR: system znakowania wkładek, który otworzył firmie drzwi do współpracy, przynoszącej coraz większe owoce z biegiem czasu.

2003 – Pierwszy laser Nd:Yag

LASIT zaprojektowała i wyprodukowała w pełni chłodzony powietrzem laser Nd:Yag, absolutnie innowacyjną technologię dla przemysłu początku XXI wieku.

2006 - Pierwszy laser światłowodowy

W roku, w którym powstał przemysłowy laser światłowodowy, LASIT odeszła od własnej produkcji źródła i poświęciła się projektowaniu systemów automatyzacji przemysłowej i umożliwiających personalizację, dzięki którym po dziś dzień jest zaufanym partnerem ISCAR, PSH i BERETTA.

2007 - Nieustanne badania

LASIT, świadoma wagi badań i wiedzy specjalistycznej, aktywnie współpracuje z instytucjami naukowymi, takimi jak instytut ILT w Akwizgranie, z którym w 2007 roku stworzyła system kontroli wiązki laserowej w czasie rzeczywistym.

fiberfly-02 O nas
DSC00076_mod-1024x598 O nas
mod-1024x682 O nas
DSC01063_mod-1024x679 O nas

2013 - Rodzina się powiększa

Synowie Marco i Candidy, Giò i Ginevra, również dołączają do zespołu, wnosząc znaczący wkład na poziomie handlowym i zarządzania, zwiększając produkcję i liczbę partnerów. Firma przeniosła się z Półwyspu Sorrentyńskiego do obszaru przemysłowego Torre Annunziata, do większej fabryki.

2014 - Automatyzacja przemysłowa

Rok po zmianie miejsca, dzięki projektowi Rosario Sessa, Marco Ievoli, Pietro Apicelli i Carmine Nardone, został opracowany pierwszy system laserowy zdolny do współpracy z robotem antropomorficznym.

2015 - Internacjonalizacja

Firma w coraz większym stopniu staje się punktem odniesienia dla firm europejskich i międzynarodowych. Tak powstała nowa siedziba w Mediolanie oraz LASIT USA z siedzibą w Augusta, a także zastosowana została technologia skracająca odległości: WebTV. Dzięki bezpośredniej transmisji strumieniowej z korporacyjnej platformy cyfrowej można w każdej chwili zobaczyć w czasie rzeczywistym, co dzieje się wewnątrz LASIT.

2020 - Zawsze o jeden krok naprzód

Firma zawsze dba o to, aby w każdym zespole była pozytywna atmosfera oraz były duże ambicje i dlatego w obecnym zakładzie o powierzchni 12.000 m2 powstały strefa relaksu, siłownia, biblioteka i sala gier – wszystko to zostało stworzone na podstawie próśb personelu, aby umilić przerwy i rozwijać ducha zespołu.

Co się do nas mówi

Opinie

Nasze siedziby

united-states-2 O nas

LASIT rozpoczęła proces ekspansji i internacjonalizacji w 2015 roku, otwierając specjalny serwis w Mediolanie oraz biuro sprzedaży w mieście Augusta (USA).

russia-1 O nas

W 2019 roku poszerzyliśmy zasięg działania na wschód poprzez otwarcie nowego biura handlowego w Sankt Petersburgu, w Rosji.

poland-1 O nas

Dostosowując się do potrzeb naszych klientów oraz na podstawie analizy rynku, w 2021 roku zrobiliśmy następny krok naprzód, otwierając nasze biuro handlowe w Tychach, w Polsce. Było to trudne i bardzo wymagające zadanie, zwłaszcza z uwagi na panującą wówczas pandemię i konieczność komunikowania się drogą elektroniczną. Jednak fantastyczny zespół oraz pozytywna reakcja rynku na nasze produkty sprawiły, że osiągnęliśmy wyniki przekraczające wszelkie oczekiwania.

spain-1 O nas

Z kolei otwarcie biura w Hiszpanii wynikło z potrzeby ekspansji w kierunku zachodnim, na rynek o podobnych cechach do włoskiego, z całą pewnością wymagający bliskiego wsparcia. LASIT Laser Iberica symbolizuje gotowość LASIT do ugruntowania swojej pozycji na półwyspie, poczynając od pozyskanych już klientów i oferując swoje doświadczenie coraz większej liczbie przedsiębiorstw.

mexico-1 O nas

LASIT laser Mexico to nazwa naszego biura w Meksyku, które zajmuje się obsługą i wsparciem sprzedaży ukierunkowanym na wszystkich dużych klientów, głównie z branży przemysłu samochodowego, których pozyskaliśmy w tym kraju.

italy-3 O nas

Natomiast nasze biuro w Bolonii, prowadzące zarówno sprzedaż, jak i serwis, umożliwia nam bliski kontakt z firmami działającymi w północnych Włoszech. Obejmuje on sprzedaż, wsparcie techniczne, dostępność części zamiennych i inżyniera ds. sprzedaży na miejscu.

DJI_0375-2-1024x591 O nas
gio-ramon-1024x592 O nas
DSC01171-2-1024x629 O nas

5.236

Klientów na świecie

10.756

Dostarczonych maszyn

+ 189 %

Rozwój od 2018 roku

Stań się jednym z nich

Jeden z naszych ekspertów odpowie na pytania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie identyfikacji i widoczności marki. Dbamy o projekt o samego początku do końca, od wnikliwej analizy po realizację – bez pośredników.