Znakowanie laserowe
w branży elektronicznej

Copertina-Marcatura-laser-elettronica Branzy elektronicznej

Produkty z branży elektronicznej są zwykle wykonywane w ramach automatycznego procesu produkcyjnego, którego znakowanie laserowe stanowi fundamentalną część. W wielu przypadkach kody identyfikacyjne 2D muszą być nanoszone na małe elementy (poniżej 5 mm2), a laser przemysłowy stanowi jedyne rozwiązanie gwarantujące czytelność i odporność kodu.

Przykłady zastosowań w przemyśle elektronicznym

Znakowanie laserowe na elementach plastikowych, które dominują w tym sektorze, wymaga większej uwagi niż w przypadku znakowania na metalu, ponieważ nawet niewielka zmiana ilości substancji w mieszaninie chemicznej tworzywa sztucznego może zagrozić jakości znakowania laserowego.

magnetotermico1 Branzy elektronicznej

Znakowanie laserowe wyłączniki termomagnetyczne, przełączniki

SchedeEletroniche Branzy elektronicznej

Znakowanie laserowe PCB

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Funkcje i zalety LASIT dla sektora elektronicznego

Lasit-componente-elettronica-marcatura-2 Branzy elektronicznej

Rozwiązania LASIT dla sektora elektronicznego

Ogólnie rzecz biorąc idealny laser przemysłowy do znakowania tworzyw sztucznych ma bardzo krótkie, ale energiczne impulsy, czyli dużą moc szczytową. Dzięki temu materiał się nie upłynnia (krótki impuls) i można stworzyć doskonały nadruk (wysoka moc szczytowa).
Laser FlyPeak

Ten laser to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie znakowania laserowego na tworzywach sztucznych. Posiada bardzo krótki impuls (do 4ns) i bardzo wysoką moc szczytową (do 150kW), co umożliwia uzyskanie takich samych wyników jak w przypadku UV (w 90% przypadków) ze średnią ceną niższą o 30%. Ponadto FlyPeak wymaga niewielkiej konserwacji, a jego oczekiwana żywotność jest dłuższa niż ta UV (o 25%).

Laser FlyUV

To najpopularniejszy laser przemysłowy do obróbki tworzyw sztucznych, który gwarantuje uzyskanie optymalnego wyniku w 100% przypadków. Firma LASIT w swojej ofercie posiada Laser UV 3W i 8W w nanosekundach i ze średnią mocą 1W w pikosekundach.

Nasze zalety

Jeden dostawca

Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

Interfejs

Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

Integracja

Integracje z systemami MES/ERP

Przemysł 4.0

Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

Systemy wizyjne

Automatyczne centrowanie,
weryfikacja i stopniowanie kodu 2D,
rozpoznawanie OCR

Systemy znakowania laserowego

Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych