POSZUKUJESZ ROZWIĄZANIA OFERUJĄCEGO GRAWEROWANIE LASEROWE NA BIŻUTERII I ZEGARKACH?

W sektorze dóbr luksusowych grawerowanie laserowe na biżuterii coraz częściej zastępuje starsze technologie. Laser zapewnia precyzję i trwałość efektu. Grawerowanie laserowe na biżuterii umożliwia nanoszenie dowolnych grafik oraz znakowanie na niestandardowych kształtach. Grawerowanie laserowe jest wysoce precyzyjne, szybkie i jednocześnie trwałe. Grawerowanie laserowe na biżuterii, takiej jak obrączki, bransoletki i zegarki to systemy, w których specjalizuje się LASIT. Wydajność jest kolejnym wymogiem, który zawsze jesteśmy w stanie spełnić. Laserem można ciąć cienkie metale do wyrobu naszyjników z monogramami i imionami. Ponadto można nim wykonywać skomplikowane zdobienia na niestandardowych kształtach, również z zachowaniem bardzo wysokiej precyzji.

Potrzebujesz oznaczenia wewnątrz obrączki? Dysponujemy uchylną osią obrotową

Ta specjalna oś obrotowa umożliwia nam grawerowanie wewnątrz obrączki, utrzymując przy tym jakość wiązki laserowej. Uchylna oś obrotowa przechyla się w sposób pozwalający na poprawne ustawienie obrączki zapewniające najwyższą jakość grawerowania. Dzięki bardzo małej plamce światła powstają subtelne i eleganckie oznaczenia, odpowiednie również dla mniejszych obrączek.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Cięcie laserowe blach cienkich z metali szlachetnych

Podczas cięcia i grawerowania cienkich arkuszy srebra i złotaLASIT wykorzystuje w swoich znakowarkach laserowych narzędzie zwane naciągarką do blach. Dlatego arkusz może być naciągany i cięty w celu tworzenia jednorodnych kształtów bez marnowania materiału.

Kilka przykładów zastosowania lasera w jubilerstwie

System wizyjny TTL w celu zapewnienia absolutnej precyzji
System wizyjny TTL (Through The Lens) to rozwiązanie do centrowania znakowania laserowego na małych częściach. Główne wymagania to precyzja i wysoka rozdzielczość efektu. Jest to system wizyjny, który gwarantuje optymalny rezultat. System wizyjny TTL polega na umieszczeniu kamery o wysokiej rozdzielczości z matrycą CCD (Charge Coupled Device) przed jednostką skanującą. Dzięki temu perfekcyjnie podąża on tą samą ścieżką optyczną co laser. Technologia ta pozwala zobaczyć efekt znakowania, co zapewnia wymaganą precyzję centrowania. Oprogramowanie do zarządzania kamerami, całkowicie zintegrowane z FlyCAD, umożliwia pracę w różnych trybach: tylko wizja, wizja z manualnym centrowaniem, wizja z automatycznym centrowaniem.
certificazione-gia Laserowe na bizuterii
Identyfikowalność diamentów: przydatny certyfikat
Diamenty są wieczne. Dlatego ważne jest, aby były oryginalne i czyste. Aby mieć pewność co do ich jakości również w tym przypadku z pomocą przychodzi nam laser. Grawerowanie laserowe diamentów posiada tę zaletę, że nie wpływa na ich czystość. Operacja polega na wygrawerowaniu na diamencie znaków lub obrazów wektorowych. To oznaczenie o wysokości około 100 mikronów, widoczne tylko za pomocą szkła powiększającego 10-krotnie lub mikroskopu. Istnieją dwa rodzaje certyfikatów, które opisują i poświadczają jakość diamentu. Należą do nich: HRD i GIA.
Nasze zalety

Jeden dostawca

Bez pośredników, od projektu do wdrożenia

Interfejs

Protokoły PROFIBUS, PROFINET i PROFIsafe

Integracja

Integracje z systemami MES/ERP

Przemysł 4.0

Interakcja z biznesową bazą danych dla przemysłu 4.0

Systemy wizyjne

Automatyczne centrowanie, weryfikacja i stopniowanie kodu 2D, rozpoznawanie OCR

Systemy znakowania laserowego

Do każdego zastosowania i integracji w łańcuchach produkcyjnych