Znakowanie laserowe do formowania tworzyw sztucznych

Znakowanie laserowe służy do trwałego nanoszenia marek, kodów, logo i innych informacji na produkty z tworzyw sztucznych. W przypadku formowania tworzyw sztucznych znakowanie laserowe ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi metodami znakowania, takimi jak druk atramentowy lub sitodruk.

Zalety znakowania laserowego w formowaniu tworzyw sztucznych

Wysoka precyzja

Laser oferuje wysoką precyzję znakowania najdrobniejszych detali na produktach z tworzyw sztucznych. Może tworzyć cienkie linie, czytelny tekst i wysokiej jakości kody kreskowe.

Trwałość

Znakowanie laserowe tworzy trwały znak na tworzywie sztucznym, który jest odporny na zużycie, chemikalia i naprężenia mechaniczne.

Uniwersalność

Technologia laserowa może być stosowana do szerokiej gamy tworzyw sztucznych, w tym polimerów, żywic termoplastycznych, poliuretanów, PVC i wielu innych.

Redukcja kosztów

Znakowanie laserowe eliminuje potrzebę stosowania materiałów eksploatacyjnych, takich jak tusze lub etykiety, zmniejszając długoterminowe koszty operacyjne.

Elastyczność projektowania

Laser może być używany do znakowania na różnych kształtach i trójwymiarowych powierzchniach, oferując większą elastyczność projektowania bez pogorszenia jakości znakowania.

Elastyczność projektowania

Laser może być używany do znakowania na różnych kształtach i trójwymiarowych powierzchniach, oferując większą elastyczność projektowania bez pogorszenia jakości znakowania.

Zastosowania znakowania laserowego w formowaniu tworzyw sztucznych

Motoryzacja

znakowanie komponentów z tworzyw sztucznych w celu identyfikacji, identyfikowalności i brandingu

Elektronika

znakowanie obudów i plastikowych komponentów urządzeń elektronicznych

Przemysł medyczny

Znakowanie urządzeń medycznych, sprzętu i komponentów z tworzyw sztucznych do celów identyfikowalności i bezpieczeństwa.

Medycyna

Znakowanie elementów takich jak probówki, probówki testowe i strzykawki, które wymagają wysokiej precyzji i zgodności z normami.

Sprzęt gospodarstwa domowego

Znakowanie formowanych elementów urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak fronty panelów do pralek, piekarniki, pokrętła i wiele innych.

LASIT specjalizuje się w znakowaniu laserowym tworzyw sztucznych, różnymi źródłami lasera i parametrami długo badanymi i optymalizowanymi w celu zagwarantowania doskonałych wyników.

Oprócz źródeł laserowych, firma LASIT opracowała kilka automatycznych systemów laserowych do znakowania tworzyw sztucznych, które upraszczają linię produkcyjną i zwiększają wydajność produkcji klienta. W ten sposób zawsze jesteśmy w stanie zagwarantować, zarówno pod względem mechanicznym, jak i programowym, najlepsze wyniki, nawet w przypadku bardziej złożonych linii produkcyjnych.

stampaggio-plastiche-prodotti-medicali-1024x546 Znakowanie laserowe do formowania tworzyw sztucznych

Które lasery są najlepsze do znakowania formowanych elementów z tworzyw sztucznych?

Istnieją różne lasery do znakowania tworzyw sztucznych, a wybór jednego lub drugiego zależy w dużej mierze od efektu, jaki chce się osiągnąć na komponencie i pożądanej wydajności.

Konwencjonalny laser światłowodowy Fiberfly znakuje 80% tworzyw sztucznych, ale jeśli chce się uzyskać znakowanie bez wypalania, idealnym rozwiązaniem jest wybór jego wersji o zmiennym impulsie tj. lasera MOPA.

Laser Flypeak (laser zielony) jest idealnym laserem do usuwania farby, szczególnie w zastosowaniach typu Day&Night. Laser ten łączy wysoką moc szczytową ze znacznie krótszym czasem trwania impulsu niż inne lasery, zachowując przy tym taką samą moc średnią. Efektem będzie niezwykle precyzyjne znakowanie, bez mikroprzypaleń i rozmazań.

Laser UV jest źródłem, które najlepiej reaguje z tworzywami sztucznymi, o najszerszym spektrum zastosowań w stosunku do jakości wyniku. Stosowany jest głównie w branży medycznej i w zakresie sprzętu AGD.

Wreszcie, do wycinania wlewów używamy lasera CO2 ze względu na jego właściwości fototermiczne.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.