Systemy Znakowania Laserowego

Znakowanie laserowe uznawane jest za uniwersalną i precyzyjną technologię etykietowania, kodowania i grawerowania szerokiej gamy tworzyw w różnych sektorach przemysłowych. Taka, określana jako „bezdotykowa”, metoda znakowania jest trwała i oferuje liczne zalety w stosunku do tradycyjnie wykorzystywanych technik, jak choćby druk atramentowy lub mikropunktowe grawerowanie mechaniczne. Znakowanie laserowe, ze względu na możliwość nanoszenia oznaczeń o wysokiej jakości i trwałości na różne materiały, jest szeroko stosowane w sektorach takich jak elektroniczny, samochodowy, medyczny oraz AGD.

Dlaczego używamy znakowania laserowego?

Identyfikowalność

Technologia znakowania laserowego, dzięki swojej uniwersalności, szybkości i trwałości na zużycie w porównaniu z innymi technologiami, używania jest głównie w celu zapewnienia identyfikowalności komponentów przemysłowych.

Integracja

Łatwa integracja z istniejącymi już liniami przemysłowymi to kolejna zaleta, tak jak możliwość współpracy znakowarki laserowej z robotem oraz zastosowania systemu wizyjnego do odczytu i kontroli nanoszonych kodów.

Estetyka

Laserów można używać do znakowania lub grawerowania złożonych kształtów i logo z nieporównywalnie większą precyzją. Szeroka gama szerokości fali i mocy powoduje, że praktycznie każdy materiał może zostać oznaczony za pomocą wysokokontrastowej i trwałej grafiki.

Funkcjonalność

Technologia znakowania laserowego wykorzystywana jest także do modyfikowania fizycznych właściwości powierzchni materiału, zapewniając pożądane rezultaty z nieporównywalną powtarzalnością.

Zalety znakowania laserowego

Precyzja

Znakowanie laserowe umożliwia nanoszenie obrazów w wysokiej rozdzielczości o delikatnych liniach oraz umożliwia precyzyjne znakowanie niewielkich lub delikatnych przedmiotów.

Trwałość

Znakowanie laserowe jest odporne na zużycie, agresywne środki chemiczne i czynniki środowiskowe, zapewniając długotrwałą czytelność i identyfikowalność.

Szybkość

Znakowanie laserowe jest szybkim i wydajnym procesem, który pomaga w zwiększeniu wydajności firmy.

Uniwersalność

Znakowanie laserowe może zostać naniesione na szeroką gamę materiałów, w tym na metale, tworzywa sztuczne, ceramikę i szkło, a znakować tą metodą można każdy przedmiot.

Bezdotykowo

Obróbka bezdotykowa eliminuje ryzyko uszkodzenia delikatnych komponentów i gwarantuje czysty proces o precyzyjnym wyniku.

Przyjazna środowisku

Brak materiałów eksploatacyjnych, jak np. tusze, lub narzędzi ściernych pozwala na codzienną redukcję kosztów oraz wpływu na środowisko w porównaniu z technologiami atramentowymi lub innymi powodującymi konieczność utylizacji substancji zanieczyszczających.

Podsumowanie

Technologia znakowania laserowego stała się niezbędna w nowoczesnych procesach przemysłowych, oferując połączenie precyzji, trwałości i wydajności. Zakres jej zastosowań poszerza się na coraz to nowe sektory, stanowiąc niezawodne rozwiązanie przeznaczone do nanoszenia nieusuwalnego znakowania wysokiej jakości na różne materiały.
Uważna analiza parametrów i charakterystyki lasera zapewnia, że systemy znakowania laserowego spełniają szczególne wymagania dla każdej aplikacji, pomagając w rozwoju i poprawie procesów produkcyjnych na poziomie światowym.
Metallo_Marcatura3D_Incisioni-Geometriche Systemy Znakowania Laserowego