FlyPeak: idealny laser do znakowania wszystkich rodzajów tworzyw sztucznych

Powermark-flypeak-thumbs FlyPeak

Laser Powermark FlyPeak stanowi przełom w w znakowaniu laserowym tworzyw sztucznych. Jest to system DPSS (Diode Pumped Solid State) łączący wysoką moc szczytową ze znacznie krótszym czasem trwania impulsu niż lasery na ciele stałym dostępne na rynku, przy zachowaniu tej samej mocy średniej: obecnie nie ma na rynku innego źródła lasera o tej samej wydajności.

FlyPeak pracuje w zakresie pojedynczego strzału przy częstotliwości 100 kHz i czasie trwania impulsu od 2 do 10 ns. Sterowanie dopływem ciepła stanowi decydujący czynnik w uzyskaniu znakowania laserowego wysokiej jakości. Zbyt wysoka temperatura może prowadzić do przypalenia krawędzi znakowania, a tym samym do pogorszenia jakości i kontrastu: zamiast białej barwy otrzymujemy kolor brązowo-żółty.

 Marker Powermark FlyPeak do integracji jest solidna i trwała, zdolna do pracy w każdym otoczeniu przemysłowym. Dzięki niej możemy wykonać znakowanie laserowe: kodów 2D, kodów alfanumerycznych, kodów jednowymiarowych i logotypów.

Impuls lasera FLYPEAK zawsze trwa mniej niż 10 ns w całym zakresie (przy czym 20 kHz = 3,5 ns), co umożliwia większe chłodzenie znakowania w porównaniu z konwencjonalnymi laserami nanosekundowymi, w tym laserami światłowodowymi, a w związku z tym poprawę jakości procesu i efektu. Ta znakowarka – jak wszystkie znakowarki laserowe LASIT – można zintegrować z linią zgodnie z protokołami komunikacyjnymi Profibus, Profinet i Ethernet/IP.

Wszystkie nasze znakowarki laserowe są zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0. Bez dodatkowych kosztów LASIT zapewnia ogół niezbędnych materiałów technicznych i instrukcji potrzebnych do podłączenia lasera do systemu fabrycznego. LASIT może dokonać wysyłki powyższego produktu w ciągu 48 godzin.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojego sektora?

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.

Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Powermark FlyPeak: SPOSOBY UŻYCIA

Tryb pracy
samodzielnej

W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.

Tryb zarządzania kilkoma laserami za pomocą jednego komputera

W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.

Przykłady znakowania

sistema-TTL FlyPeak
Kamera do odczytu i oceny kodów DataMatrix
Oprócz bocznego systemu wizyjnego LASIT wyposaża swoje znakowarki laserowe w system wizyjny TTL. Jest to system wizyjny zintegrowany bezpośrednio z głowicą skanującą lasera, który doskonale sprawdza się podczas walidacji kodów DataMatrix (odczytu i oceny) bez potrzeby przemieszczania lasera lub kamery. Jest to możliwe dzięki światłu, które odbijając się od obrabianego przedmiotu, kierowane jest na wykrywacz kamery dokładnie tą samą drogą, co wiązka laserowa. Zintegrowany oświetlacz kołowy zapewnia dobrą widoczność całości oglądanej strefy, umożliwiając przy tym regulację natężenia światła. Omawiając bardziej szczegółowo walidację kodów DMC możemy mieć do czynienia z 2 możliwymi scenariuszami:
3-osiowa głowica do znakowania 3D

W razie konieczności znakowania na dużych powierzchniach lub na powierzchniach o cylindrycznych lub nieregularnych kształtach system można wyposażyć w 3-osiową głowicę pozwalającą na utrzymanie stałej i wysokiej ostrości.

Pod względem mechanicznym składa się z liniowego systemu silników, dwóch silników obrotowych X i Y, które przemieszczają wiązkę laserową wzdłuż osi, a także trzeciej osi do ogniskowania: wiązka laserowa przechodzi przez obiektyw wyposażony w ruchomą soczewkę zamontowaną na translatorze liniowym. Praca jest regulowana automatycznie przy użyciu oprogramowania. System ten pozwala również zmieniać punkt skupienia wiązki laserowej bez potrzeby przesuwania go wzdłuż osi Z.

Ponadto Powermark FiberFly może być wyposażony w system Autofocus pozwalający na automatyczną korektę odległości ogniskowej; jest on wyposażony w czujnik laserowy oraz jest doskonale zintegrowany z oprogramowaniem LASIT.

testa3assi-1-1 FlyPeak
Dane techniczne

Długość fali

532nm

Powierzchnia znakowania

Zależna od ogniskowej

Wejście/wyjście

Standardowe porty wejścia/wyjścia – Niestandardowy interfejs

Metoda chłodzenia

Powietrze

Waga szuflady

19 kg

Waga lasera i skanera

7 kg

Protokoły komunikacyjne

Profinet, Profibus, Ethernet, RS232

Dostępne uprawnienia

5, 10 W

Dostępne ogniskowe
Ognisko Odległość znakowania (mm) Obszar znakowani (mm)
EFL 100 150 ± 10 87 (61x61)
EFL 160 225 ± 10 140 (100x100)
EFL 254 325 ± 10 220 (150x150
EFL 330 395 ± 10 290 (205x205)
EFL 420 500 ± 10 424 (300x300)