FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Do automatycznego znakowania laserowego 1600 tabliczek nie wystarczy system znakowania laserowego z konwencjonalnym szablonem.

Z racji tego, że wydajność jest jednym z podstawowych wymagań producentów tabliczek, opracowaliśmy system, który umożliwia łatwe zarządzanie grawerowaniem laserowym tak, aby zmniejszyć ilość pracy wykonywanej przez operatora i zautomatyzować procesy.

System laserowy Flylabel można skonfigurować do 4 magazynków: może być wyposażony w jeden magazynek, który mieści do 400 tabliczek z systemem Pick & Place, który reguluje bałagan przy rozładunku lub w 4 różne magazynki, które mogą zarządzać nieuporządkowanym i uporządkowanym rozładunkiem za pomocą tego samego systemu Pick & Place.

System osi XZ ze skokiem 800×300 mm zarządza wówczas pozycją głowicy lasera, aby zapewnić niezwykle precyzyjne znakowanie laserowe każdego rzędu elementów.

Jak działa?

TowerLabel-G-06-1024x682 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Operator ładuje tabliczki do magazynku, uruchamia się program do znakowania laserowego tabliczek, który może zarządzać jedną lub większą liczbą sekwencji operacyjnych. Zazwyczaj firma LASIT tworzy oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta, co gwarantuje łatwość obsługi. Główną zaletą FlyCAD jest możliwość stopniowego zarządzania danymi, automatyczne wypełnianie treści grawerowania laserowego na tabliczkach zgodnie ze zleceniem produkcyjnym.

cop-flylabel FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

Praca operatora kończy się po załadowaniu i uruchomieniu oprogramowania. Tabliczki zostaną automatycznie oznakowane, a następnie odebrane przez system Pick & Place (wyposażony w przyssawkę) i rozładowane.

TowerLabel-4caricatori-3-1024x657 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos
Rozładunek może obejmować:
 • Pozycjonowanie tabliczek w takim samym magazynku jak magazynek do załadunku (załadunek uporządkowany)
 • Zbieranie tabliczek w kontenerze za pomocą rynny (rozładunek nieuporządkowany)
 • Można samodzielnie zarządzać funkcjami magazynków, przydzielając je wszystkie do załadunku (jeśli rozładunek jest nieuporządkowany) lub kojarzyć każdy załadunek z odpowiednim magazynkiem rozładunkowym.

  Magazynki wymienne

  W przypadku oznaczania tabliczek o różnych rozmiarach istnieje możliwość zamontowania magazynków o różnych wymiarach na tej samej obudowie. Dzięki temu marker laserowy jest niezwykle wszechstronny, co daje mu przewagę produkcyjną.

  Struktura mechaniczna

  Maszyna oparta jest na konstrukcji FlexyMark firmy LASIT, co gwarantuje całkowitą stabilność wszystkich elementów laserowego urządzenia znakującego:
 • Rama z profili Bosch;
 • Konstrukcja osi XZ ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali;
 • System Pick & Place z pneumatycznym suwakiem na prowadnicach Star Rexroth.
 • TowerLabel-4caricatori-7 FlyLabel: marker laserowy, który wprowadza porządek w chaos

  Podobał Ci się ten artykuł?
  Udostępnij to