Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic

Do automatycznego znakowania laserowego 1600 tabliczek nie wystarczy system znakowania laserowego z konwencjonalnym szablonem. Z racji tego, że wydajność jest jednym z podstawowych wymagań producentów tabliczek, opracowaliśmy system, który umożliwia łatwe zarządzanie grawerowaniem laserowym tak, aby zmniejszyć ilość pracy wykonywanej przez operatora i zautomatyzować procesy.

towerlabel Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic

System laserowy Flylabel można skonfigurować do 4 magazynków: może być wyposażony w jeden magazynek, który mieści do 400 tabliczek z systemem Pick & Place, który reguluje bałagan przy rozładunku lub w 4 różne magazynki, które mogą zarządzać nieuporządkowanym i uporządkowanym rozładunkiem za pomocą tego samego systemu Pick & Place. System osi XZ ze skokiem 800×300 mm zarządza wówczas pozycją głowicy lasera, aby zapewnić niezwykle precyzyjne znakowanie laserowe każdego rzędu elementów.

Jak działa?

Operator ładuje tabliczki do magazynku, uruchamia się program do znakowania laserowego tabliczek, który może zarządzać jedną lub większą liczbą sekwencji operacyjnych. Zazwyczaj firma LASIT tworzy oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta, co gwarantuje łatwość obsługi. Główną zaletą FlyCAD jest możliwość stopniowego zarządzania danymi, automatyczne wypełnianie treści grawerowania laserowego na tabliczkach zgodnie ze zleceniem produkcyjnym.

Caricamento-targhette Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic

Praca operatora kończy się po załadowaniu i uruchomieniu oprogramowania. Tabliczki zostaną automatycznie oznakowane, a następnie odebrane przez system Pick & Place (wyposażony w przyssawkę) i rozładowane.

Towerlabel-sistema-pick-and-place Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic
Towerlabel-sistema-pick-and-place_2 Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic


Rozładunek może obejmować:

  • Pozycjonowanie tabliczek w takim samym magazynku jak magazynek do załadunku (załadunek uporządkowany)
  • Zbieranie tabliczek w kontenerze za pomocą rynny (rozładunek nieuporządkowany)
Scarico-disordinato Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic
Rozładunek nieuporządkowany
Scarico-Ordinato-1 Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic
Załadunek uporządkowany

Można samodzielnie zarządzać funkcjami magazynków, przydzielając je wszystkie do załadunku (jeśli rozładunek jest nieuporządkowany) lub kojarzyć każdy załadunek z odpowiednim magazynkiem rozładunkowym.

Magazynki wymienne

W przypadku oznaczania tabliczek o różnych rozmiarach istnieje możliwość zamontowania magazynków o różnych wymiarach na tej samej obudowie. Dzięki temu marker laserowy jest niezwykle wszechstronny, co daje mu przewagę produkcyjną.

Caricatori-sostituibili2 Towerlabel: maszyna do znakowania laserowego tablic

Struktura mechaniczna

Maszyna oparta jest na konstrukcji FlexyMark firmy LASIT, co gwarantuje całkowitą stabilność wszystkich elementów laserowego urządzenia znakującego:

  • Rama z profili Bosch;
  • Konstrukcja osi XZ ze spawanej, rozciąganej i frezowanej stali;
  • System Pick & Place z pneumatycznym suwakiem na prowadnicach Star Rexroth.

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojej branży?​ Poproś o bezpłatną konsultację.

Autor
Autor

Chcesz poznać rozwiązania LASIT dla Twojej branży?​ Poproś o bezpłatną konsultację.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.