POLARIS

polaris-jpg Polaris

POLARIS to maszyna wyposażona w stół obrotowy, która wykonuje znakowanie laserowe z wykorzystaniem maskowania.

Sercem maszyny jest układ osi XYZ, który składa się z jednostki podtrzymywanej przez konstrukcję zewnętrzną zbudowaną z profili marki Bosch. Geometria i stabilność maszyny są niezależne od konstrukcji zewnętrznej. Dzięki temu znakowarka laserowa jest niezwykle precyzyjna, kompaktowa i sztywna.

Maszyna została opracowana w sposób umożliwiający współpracę z systemami informatycznymi klienta, takimi jak ERP lub MES, za pośrednictwem różnych protokołów (PROFIBUS, PROFINET itp.), zgodnie z modelem Przemysłu 4.0 i inteligentnej fabryki.

Ponadto maszyna została wyposażona w pełny zestaw sygnałów wejścia/wyjścia służących do sterowania jednostką w trakcie współpracy z robotami.

Obrót stołu stanowi o wydajności i dokładności znakowania. Mechanizm krzywkowy od zawsze stosowany przez firmę LASIT łączy w sobie wszystkie wymienione cechy z wysoką niezawodnością.

Podstawowa charakterystyka

Skaner 3D do znakowania nieregularnych powierzchni

Maszyna może zostać wyposażona w nasz wyjątkowy system skanowania 3D, który umożliwia skanowanie części bezpośrednio w kabinie znakującej.

W razie zmiany geometrii części skanowanie wymagane jest tylko raz. Oprogramowanie przetwarzające rysunek 3D automatycznie kompensuje znakowanie w celu uzyskania idealnie prostych linii również na zakrzywionych powierzchniach.

Duża powierzchnia
znakowania

W przeciwieństwie do maszyn konkurencji system osi XY pozwala nam zaoferować pełne pokrycie powierzchni znakowania

Dzięki temu wiązka lasera ustawiona jest zawsze prostopadle do powierzchni (nawet na rogach dłuższych elementów), co zapewnia perfekcyjne znakowanie.

Oprogramowanie przyjazne dla użytkownika

Oprogramowanie FlyCad® opracowane przez firmę Lasit stanowi jedyny interfejs pomiędzy operatorem a maszyną.

Umożliwia ono, w szczególności, zarządzanie modelem 3D, układem dostarczonym przez klienta, parametrami znakowania, położeniem osi i systemem ERP.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Parametry techniczne

Położenie robocze

Na nogach

Maksymalne
obciążenie stołu

20 kg na stanowisko

Maksymalna powierzchnia znakowania

1000×380 mm z ogniskową FFL160

System ssący

Wbudowany

Typ lasera

Wszystkie lasery światłowodowe, CO2, UV, zielone

Liczba stanowisk

2

Integracja oprogramowania

Skaner 3D

Wymiary

Wysokość: 2800 mm

Szerokość: 1800 mm

Głębokość: 2700 mm