Rototower

Immagine2-jpg Rototower

Marker laserowy Rototower zapewnia maksymalną wydajność przy kompaktowych wymiarach.

 

Znakowarka łączy w sobie niewielki rozmiar z wszystkimi zaletami markera z osią obrotową. Skok osi Z wynosi 300 mm. W trybie manualnym, poprzez boczne drzwiczki, można oznaczać części o wysokości do 300 mm przy użyciu obiektywu ø140 mm. 

Silnik z enkoderem jest sterowany bezpośrednio za pomocą oprogramowania FlyCAD. Także w przypadku tego modelu markera bariery optyczne chronią operatora przed ewentualnymi kolizjami z obracającym się stołem. RotoTower nie jest zwykłym połączeniem stołu obrotowego z „komercyjną” osią Z, lecz swoistym ośrodkiem znakowania laserowego zaprojektowanym z przy użyciu technik FEM.

Podstawowa charakterystyka

Zmniejszone wymiary

Jest to marker laserowy, który łączy w sobie wyższą wydajność z mniejszymi wymiarami. Dzięki szerokości wynoszącej zaledwie 1100 mm i głębokości 1300 mm można go łatwo umieścić w zakładzie, nie rezygnując przy tym ze stołu o średnicy 600 mm.

Wszechstronność

Szablony są niezbędne w urządzeniach wyposażonych w stoły obrotowe, ponieważ służą do centrowania i podtrzymywania obrabianego elementu podczas obrotu.

W celu uproszczenia montażu stół ma dwa miejsca do umieszczenia, po jednym z każdej strony. Są one ustawione w jednej linii ze środkiem obrotu, co zapewnia dokładność przy obydwu stanowiskach.

Aktualizacja

Ruch wzdłuż osi X umożliwia zwiększenie obszaru roboczego lasera dzięki skokowi osi wynoszącemu 500 mm. Pozwala to znakować palety z licznymi elementami, a także znakować tę samą część w różnych położeniach. Maksymalna powierzchnia znakowania wynosi 600×100 mm przy ogniskowej FFL160 i 655×155 mm przy ogniskowej FFL254.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.

Położenie robocze

Na nogach

Stół roboczy

Ø600mm

Maksymalna powierzchnia znakowania

Ø140 mm z ogniskową FFL160

Ø220 mm z ogniskową FFL254

Skok osi

300mm

Typ lasera

Światłowodowy, MOPA, zielony

Maks. obciążenie stołu

10 kg na stanowisko

Drzwiczki rewizyjne

Manualne

Wymiary

Wysokość 2100 mm

Szerokość (bez konsoli) 1100 mm

Głębokość 1300 mm