Niestandardowy system laserowy z podwójną kamerą i zmotoryzowanym przenośnikiem rolkowym dla branży motoryzacyjnej

cop-towershuttle Niestandardowy system laserowy z podwójną kamerą i zmotoryzowanym przenośnikiem rolkowym dla branży motoryzacyjnej

Około rok temu rozpoczęliśmy badania nad realizacją projektu systemu laserowego o precyzyjnych parametrach technicznych, który mógłby zostać zintegrowany z dużą linią produkcyjną. Obecnie maszyna ta nazywa się Flyroller i jest przeznaczona do znakowania laserowego kodów DataMatrix, które można dostosować tak, aby spełniały kryteria klientów w zakresie wydajności i niezawodności.

Maszyna do grawerowania laserowego składa się z kabiny znakującej i napędzanego silnikiem przenośnika rolkowego. Kabina wyposażona jest w osie Y i Z, a przenośnik rolkowy współpracuje z dwoma robotami: jednym ładującym tarcze na wejściu i drugim, który po oznaczeniu i sprawdzeniu podnosi je na wyjściu.

Wyposażyliśmy marker laserowy w osie Y i Z z serwomotorami z enkoderami, które przesuwają laser do pozycji znakowania. Jest to niezbędne w przypadku znakowania tarcz o różnych rozmiarach.

Maszyna działa z robotem, który ustawia element na przenośniku bez konieczności ręcznego wykonywania tej operacji.

Po tym jak czujniki wykryją obecność tarczy, przenośniki taśmowe poruszają się, aż element zostanie wprowadzony do kabiny. W tym momencie czujniki wykrywają położenie części, a separator kontroluje, aby do kabiny wchodził tylko jeden element na raz.

Oczywiście wymiary oznaczanych tarcz hamulcowych mogą się zmieniać, dlatego wyposażyliśmy przenośniki taśmowe w regulowane ograniczniki, które ustawiane są za pomocą oprogramowania.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to