Systemy wizyjne: ile ich jest i które wybrać?

W świecie znakowania laserowego istnieją różne typy systemów wizyjnych. W zależności od zastosowania system zmienia się zgodnie ze specyfiką wymaganą przez rodzaj analizy.

 

W tym artykule skupimy się na systemach grawerowania laserowego, które obecnie zaspokajają większość wymagań w zakresie znakowania laserowego zarówno umożliwiającego identyfikację, jak i estetycznego.

VisionSystem Systemy wizyjne: ile ich jest i które wybrać?

Zacznijmy od tego, że istnieją dwie duże rodziny takich systemów:

1

Systemy wizyjne zarządzane przez PC lub oparte na PC: kamera robi zdjęcie nadchodzącej części, które jest następnie analizowana przez algorytm PC. Jeśli obraz jest dużych wymiarów, moc obliczeniowa komputera jest bardziej odpowiednia niż systemów z inteligentną kamerą.

2

Systemy wizyjne z inteligentną kamerą: kamera robi zdjęcie części i jest na tyle inteligentna, aby ją przeanalizować bez konieczności przenoszenia jej na zewnętrzny komputer. Proces ten jest prostszy i umożliwia operatorowi łatwe tworzenie nowych receptur.

Oprócz oprogramowania rozróżnia się typ sprzętu, który precyzyjniej określa rodzaj systemu wizyjnego najlepiej dopasowanego do konkretnych wymagań. W rzeczywistości rozróżniamy systemy wizyjne wewnątrz głowicy i te zewnętrzne.

Obecnie firma LASIT wyposaża około 60% własnych grawerów laserowych w systemy wizyjne do samocentrowania i odczytywania kodów 2D, zarówno zintegrowane w głowicy (określane przez nas jako TTL), jak i zewnętrzne.

System wizyjny TTL

System wizyjny jest współosiowy z wiązką i patrzy przez optykę lasera

System wizyjny TTL (Through The Lens) to idealne rozwiązanie zarówno do centrowania znakowania laserowego na małych częściach, jak i do ponownego odczytu kodów 2D (DMX, QR) z bardzo dużą prędkością bez poruszania laserem lub kamerą. Jest to możliwe, ponieważ światło jest przenoszone z kamery dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się plamka wiązki laserowej

illuminatore Systemy wizyjne: ile ich jest i które wybrać?

Zintegrowany okrągły oświetlacz zapewnia dobrą widoczność całego objętego obszaru i można dostosować jego intensywność.

Zalety

Idealny w przypadku:

Boczny system wizyjny

Znajduje się z boku głowicy lasera

System z boczną kamerą oferuje szersze pole widzenia niż system TTL, zachowując wszystkie jego cechy.

 

W tym przypadku program automatycznie przesuwa osie, aby ustawić kamerę w osi z polem znakowania.

SistemaDiVisione Systemy wizyjne: ile ich jest i które wybrać?
SistemaDiVisionelateale-01 Systemy wizyjne: ile ich jest i które wybrać?

Zalety

Idealny w przypadku:

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to