PenFeeder: małe szczegóły zapewniające dużą produktywność

PenFeeder to automatyczny system znakowania laserowego elementów cylindrycznych. Opatentowany i przeznaczony do długopisów, może dostosować się do różnych typów detali, stanowi idealne rozwiązanie w przypadku dużych wolumenów produkcji.

Penfeeder-OK2 PenFeeder: małe szczegóły zapewniające dużą produktywność

Dlaczego warto wybrać Penfeeder?

MAGAZYN O DUŻYCH WYMIARACH
WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ
NIŻSZE KOSZTY
Aby dowiedzieć się więcej o PenFeeder, wypełnij formularz i pobierz broszurę
Jak działa

Dzięki całkowitej automatyzacji systemu praca operatora jest ograniczona do minimum. W rzeczywistości, po załadowaniu długopisów do magazynu w nieuporządkowany sposób, Penfeeder samodzielnie organizuje długopisy układając je w uporządkowanych pozycjach na łańcuchach za pomocą specjalnie zaprojektowanych klapek w kształcie litery V.

System Lift and Rotation obsługuje następnie ruch długopisów w celu wyrównania klamerek, gwarantując dokładność pracy i optymalizację czasu w kolejnym kroku

System znakowania i obracania umożliwia automatyczne obracanie długopisów o 360°, przesuwając je w celu znakowania laserem na całym obwodzie.

Od nieuporządkowanego załadunku po regulowany, uporządkowany rozładunek

Dzięki systemowi uporządkowanego rozładunku opracowanemu przez firmę LASIT możliwe jest również zarządzanie magazynowaniem długopisów w pudełkach. Umożliwia to system Pick & Place, który po zakończeniu znakowania podnosi długopisy i obraca je, aby zoptymalizować pojemność pudełek.

 

Ustawienie liczby długopisów w pudełku ustawiane jest za pomocą oprogramowania. Przemieszczają się one na taśmie w uporządkowany sposób aż do osiągnięcia pozycji przechowywania. Czujnik co trzy pełne pudełka wykrywa ich obecność i przenosi je na mobilny wózek. Operator interweniuje, aby usunąć wózek dopiero po zebraniu dziewięciu pudełek.

Podwójny laser

Dzięki integracji drugiego lasera tego samego typu jesteśmy w stanie oznaczyć dwa razy więcej elementów, przechodząc z 1800 do 3600 sztuk na godzinę.

 

Integrując natomiast drugi laser innego typu możemy wykorzystać Penfeeder do znakowania komponentów wykonanych z zupełnie innych materiałów, optymalizując produkcję dzięki zintegrowanemu systemowi znakowania laserowego do wielu zastosowań.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to