FlyGantry MAG: największy na świecie system laserowy LASIT

gantrymag2 FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1

CZĘŚĆ 1

Jak to się zaczęło

Każdy, kto zna naszą firmę, wie, że LASIT słynie z dostosowanychmarkerów laserowych z możliwością integracji i strukturami przegubowymi, które mogą osiągnąć wielkość sypialni/małej ciężarówki.

Tym razem jednak przeszliśmy samych siebie i stworzyliśmy największy na świecie układ laserowy, zarówno pod względem wielkości, jak i możliwości produkcyjnych.

Początki w Las Vegas

Projekt Fly Gantry MAG, podobnie jak wiele innych pięknych historii, narodził się w Las Vegas, podczas targów produktów reklamowych SGIA w 2018 roku. Dla LASIT były to pierwsze targi w Stanach Zjednoczonych i wzięliśmy w nich udział prezentując układ laserowy Pen Feeder i TowerMark XJohn i Simon z firmy A. zatrzymali się przy naszym stoisku zafascynowani automatyzacją systemu znakowania laserowego długopisów, który wyposażony był w dwa lasery do pracy na elementach wykonanych z różnych materiałów na tej samej maszynie.

FlyGantryMag FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1

Pomysł

Gio Ievoli zaczął wtedy pierwszą z tysięcy rozmów z Johnem i Simonem w celu udoskonalenia projektu Fly Gantry MAG, największego markera laserowego na świecie.

Firma klienta przetwarza miesięcznie prawie milion części o różnych kształtach i wykonanych z różnych materiałów. Pomysł, który John i Simon przedstawili podczas targów SGIA, polegał na znalezieniu odpowiedniego systemu laserowego, a następnie zakupieniu więcej niż jednego (zgodnie z analizą produktów dostawcy liczba ta wynosiła 4).

Wymagania firmy A.

Ilość części do znakowania była tylko jednym z problemów, które rozwiązała LASIT, oferując system składający się z 208 palet i 16 magazynów. W ciągu roku pełnego rozmów, John i Simon przedstawili Giò następujące wymagania:

cabinet-gantrymag FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1
Rozwiązania LASIT

Zamiast produkcji czterech maszyn firma LASIT zaproponowała rozwiązanie z czterema magazynami, a liczba ta szybko wzrosła do ośmiu i następnie znów się podwoiła. Niezwykle interesujące badania doprowadziły do automatyzacji łącznie 208 palet, z szablonami, na których są umieszczone: butelki na wodę, zapalniczki, breloczki, kalendarze, długopisy, kubki i wszystkie inne gadżety, które można sobie wyobrazić. Oto projekt LASIT:

Menedżerom projektu Fly Gantry MAG w ciągu roku i w obliczu nieustannych niestandardowych wdrożeń udało się stworzyć układ laserowy, który jest kolejnym rekordem LASIT.

Rosario Sessa

RosarioSessa FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1

Kierownik zespołu ds. konstrukcji mechanicznej

Pasquale Accurso

PasqualeAccurso FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1

Kierownik zespołu ds. rozwoju oprogramowania

Pasquale Ercolano

PasqualeErcolano FlyGantry MAG: największy marker laserowy na świecie od firmy LASIT - CZĘŚĆ 1

Kierownik zespołu ds. procesów i kontroli jakości

W następnym artykule bardziej szczegółowo przyjrzymy się historii Fly Gantry MAG, analizując jeden po drugim wszystkie szczegóły tego dzieła i omówimy sposób, w jaki rewolucjonizuje świat znakowania produktów reklamowych.

Śledź nas naLINKEDIN i FACEBOOK lub zapisz się do Newslettera i nie przegap kolejnych historii!

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to