Znakowanie laserowe do
zastosowań na dzień i na noc

Marcatura-ned1 Znakowanie laserowe do zastosowań Day&Night
Dzień i noc to podświetlane elementy elektroniczne, na których dzięki znakowaniu laserowemu widoczne jest określone logo lub symbol: są one szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i AGD. Najczęstszym przykładem są przyciski samochodowe, w przypadku których Dzień i Noc w dużej mierze zastąpiły podwójne formowanie elementu, co jest droższe, mniej elastyczne i mniej precyzyjne.
Technologia znakowania laserowego typu dzień i noc wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę lasera do usuwania jednej lub więcej warstw farby, aż będzie widoczny pożądany kolor, a przezroczysta powierzchnia podświetli się, pokazując przycisk referencyjny lub symbol komponentu. Proces ten nazywa się ablacją selektywną.
Przy tego typu zastosowaniach konieczne jest, aby wiązka lasera nie pozostawała zbyt długo na materiale, aby go nie spalić, ale jednocześnie należy całkowicie usunąć warstwy farby. Dlatego najlepsze lasery to te, które mają bardzo krótkie impulsy (2 do 10 ns) i bardzo wysokie szczyty mocy. W szczególności w LASIT zastosowaliśmy laser diodowy FlyAir.
visione-ned Znakowanie laserowe do zastosowań Day&Night

Główne prośby

Firmy zajmujące się produkcją aplikacji dziennych i nocnych zazwyczaj wymagają bardzo dużej precyzji znakowania laserowego (ponieważ elementy są bardzo małe) i z tego powodu stworzyliśmy specyficzny system wizyjny, który uchwyci element ze zdjęciem i stworzy automatyczne centrowanie . Na koniec procesu za pomocą tej samej kamery sprawdzana jest również pozycja i jakość oznakowania. Dla naszych klientów istotne jest, aby szczegóły były określone i niezwykle precyzyjne, dlatego też opracowaliśmy specjalne algorytmy, aby uniknąć błędów, takich jak obieranie. Produktywność to kolejna potrzeba naszych klientów, bezpośrednio powiązana z wielkością elementów i ich opłacalnością. Dlatego też wielokrotnie tworzyliśmy znaczniki laserowe ze stołem obrotowym, takie jak RotoTower i RotoMark X, które znakują w czasie maskowanym, znacznie skracając czas cykli.

Ti è piaciuto questo articolo? Condividilo su