Marker laserowy Towerslide X

towerslide Towerslide X

Towerslide X to liniowy markery laserowy laserowego z wykorzystaniem maskowania, idealny dla wszystkich tych, którzy potrzebują zwiększyć wydajność, nie rezygnując z wygodnego i łatwego w obsłudze systemu. Cechują go niewielkie rozmiary, które umożliwiają bezproblemowe ulokowanie także w niewielkich pomieszczeniach.

Znakowarka przeznaczona jest do znakowania elementów poprzez optymalizację procesu załadunku/rozładunku przy użyciu stołu roboczego zamontowanego na suwaku pneumatycznym przemieszczającym się do i z kabiny znakującej.

Oznacza to, że część stołu roboczego stale znajduje się wewnątrz kabiny znakującej, podczas gdy jego druga połowa umieszczona jest zawsze po zewnętrznej stronie jednostki znakującej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu operator może łatwo ładować elementy na stół lub je z niego wyładowywać na zewnątrz maszyny. W tym samym czasie laser wykonuje znakowanie wewnątrz obudowy, co optymalizuje cykl produkcyjny. Ponadto łatwość obsługi i ustawienia sprawia, że marker doskonale nadaje się do znakowania palet z częściami w sposób ciągły lub do pojedynczego ładunku.

Podczas znakowania drzwi boczne pozostają bezpiecznie zamknięte za pomocą dwóch paneli zamontowanych w środku i na zewnętrznych krawędziach stołu roboczego w pobliżu otworów.

Oś X umożliwia także wykorzystanie całej szerokości płaszczyzny, znakując cały dostępny obszar.

W celu spełnienia wymogu podwójnej wydajności firma LASIT może wyposażyć ten marker laserowy w dwa źródła, co pozwoli znakować dwa razy więcej elementów w tym samym cyklu.

Cechy tego markera laserowego

Podwójna wydajność

Marker laserowy umożliwia załadowanie palety na zewnątrz maszyny, w czasie znakowania w jej wnętrzu wcześniej umieszczonej palety. Dalsze zwiększenie wydajności pozwala zintegrować w maszynie dwóch laserów, dzięki czemu w tym samym cyklu możliwe jest znakowanie dwa razy większej liczby elementów.

Elastyczność

Towerslide X umożliwia znakowanie elementów o różnych wymiarach i kształtach. Łatwy załadunek i rozładunek zapewniają trzy stanowiska maszyny: jedno do załadunku, drugie wewnątrz kabiny i trzecie na zewnątrz, z którego operator może odebrać oznaczone elementy. Zintegrowanie osi X pozwala wykorzystać pełną szerokość stołu i znakować na całej jego powierzchni.

Użyteczność

W porównaniu z systemem stołów obrotowych, który jest wyposażony w boczne wejście do wstępnego ustawiania, Towerslide X posiada również wygodne wejście przednie, do szybkiego i łatwego znakowania poszczególnych palet. Powierzchnia podstawy markera laserowego jest bardzo mała i może być zintegrowana z osią obrotową do znakowania elementów cylindrycznych po obwodzie 360°.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
Dane techniczne

Położenie robocze

Na nogach

Obszar znakowania

600×100 mm 

z ogniskową FFL160

System ssący

Wbudowany

Typ lasera

Wszystkie lasery światłowodowe

Typ drzwi

Ręczne z wyważarkami

Wymiary

Wysokość: 2230 mm

Szerokość: 2950 mm

Głębokość: 1250 mm