Laser znakujący UV jest w stanie wykonywać wysokokontrastowe znakowanie na bardzo delikatnych materiałach dzięki wysokiemu współczynnikowi absorpcji promieniowania UV. Fly UV barwi powierzchnię produktu w procesie fotochemicznym, a ciepło wytwarzane podczas znakowania jest tak ograniczone, że nie uszkadza komponentu. Przy typowej długości impulsu 20ns laser ten gwarantuje optymalne wyniki dla różnych zastosowań, takich jak przezroczyste lub kolorowe tworzywa sztuczne, tworzywa medyczne i tworzywa sztuczne o wysokiej zawartości dodatków do obudów komponentów elektronicznych. Ten laser jest idealny dla sektora medycznego, sprzętu AGD i znakowania szkła.
Laser znakujący UV wykorzystuje długość fali 355nm, będącą częścią spektrum ultrafioletowego, do osiągnięcia wysokiej rozdzielczości znakowania na delikatnych materiałach. Jego efektywność wynika z wysokiego współczynnika absorpcji promieniowania UV przez materiały docelowe, co pozwala na precyzyjne znakowanie przy minimalnym wpływie termicznym. Proces znakowania jest głównie fotochemiczny, ograniczając generowanie ciepła i zapobiegając uszkodzeniom strukturalnym wrażliwych komponentów. Wysoki współczynnik absorpcji promieniowania UV i długość impulsu 20ns sprawiają, że technologia ta jest szczególnie odpowiednia do znakowania na przezroczystych lub kolorowych tworzywach sztucznych, materiałach medycznych i wysokowydajnych tworzywach sztucznych stosowanych w komponentach elektronicznych. Laser UV jest również idealny do znakowania szkła, gdzie kluczowe jest unikanie mikropęknięć. Integracja w zautomatyzowanych środowiskach produkcyjnych jest ułatwiona dzięki wszechstronności systemu i jego zdolności do pracy z wysoką precyzją na szybkich liniach produkcyjnych, co czyni go niezbędnym narzędziem dla sektorów, w których jakość i trwałość znakowania są krytyczne.
EFL 100
150 ± 10
87 (61X61)
EFL 160
225 ± 10
140 (100X100)
EFL 254
325 ± 10
220 (150X150)
EFL 330
395 ± 10
290 (205X205)
EFL 420
500 ± 10
424 (300X300)
W powyższym trybie laser pracuje bez komputera sterującego, dzięki czemu możliwa jest integracja z liniami produkcyjnymi, w obrębie których przestrzeń jest bardzo ograniczona. Nie zachodzi potrzeba stosowania interfejsu operatora, a czas instalacji jest znacznie krótszy.
W zautomatyzowanym środowisku alternatywą dla FlyCAD jest oprogramowanie FlyPowermark z w pełni konfigurowalnym interfejsem operatora. Możemy zarządzać różnymi trybami wprowadzania danych, na przykład dostępem do systemu fabrycznego firmy (bazą danych, usługami internetowymi, protokołami TCP/IP). Ponadto potencjał zarządzania nieskończoną liczbą laserów umożliwia zaprojektowanie aplikacji do jednoczesnego sterowania ogółem laserów przy linii.