Automatyczne znakowanie
tabliczek z systemem etykietowania

Spełnione wymagania

Znakowarka laserowa Tag Belt to najnowszy model produkcji firmy LASIT służący do automatycznego znakowania tabliczek. Niektóre jej cechy poznaliśmy przy okazji znakowarki Fly Label, naszego bestselleru w świecie hydrauliki.

Systemy ładowania dla różnych tabliczek

Magazynki mogą pomieścić tabliczki o różnych rozmiarach, dzięki czemu są one najbardziej elastycznymi szablonami. Za pomocą tego samego systemu laserowego możemy znakować dowolną tabliczkę. Po zakończeniu znakowania laserowego czujnik wykrywa pozycję tabliczki, którą następnie pobiera system Pick&Place. W tym czasie kolejna tabliczka jest już gotowa do znakowania. Magazynki umożliwiają załadunek stosu tabliczek o wysokości 200 mm, dzięki czemu mogą pomieścić do 400 tabliczek o grubości 0,5 mm. Podstawa magazynków jest nieruchoma, natomiast górną część można zdjąć w kilka sekund i zastąpić częścią najlepiej dopasowaną do rozmiarów tabliczek przeznaczonych do oznakowania.

Przenośniki automatyczne

Przenośniki, które przenoszą pudełka z tabliczkami i etykietami zamówień, gwarantują uporządkowane zarządzanie pracą. Pudełka są opróżniane i ponownie umieszczane na przenośniku wejściowym, co pozwala maksymalnie wykorzystywać czas i optymalizować produkcję.

Pobierz broszurę i poproś o bezpłatną konsultację

Nasz ekspert pozostaje w gotowości, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w znalezieniu najlepszych rozwiązań odpowiadających Twoim wymaganiom.
Przesyłając ten formularz, akceptujesz naszą politykę prywatności.
Oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta

Firma LASIT specjalizuje się w projektowaniu spersonalizowanych programów, spełniających wymagania klientów. Na przykład można pobrać układ dla każdej tabliczki związanej z rodziną produktów i dynamicznie wypełnić go danymi odpowiednimi dla konkretnego produktu, wykorzystując bezpośredni dostęp do systemów SQL SERVER, AS400, ORACLE, SAP lub w dowolny inny sposób, udostępniony przez system fabryczny.

Etykieciarka podłączona do systemu fabrycznego

Istotną zaletą znacznika laserowego Tag Belt jest: wyposażenie go w etykieciarkę podłączoną do systemu fabrycznego, który automatycznie drukuje zlecenie produkcyjne. Etykieta trafia do pudełek zbiorczych z oznakowanymi tabliczkami transportowanymi przez przenośnik. Połączenie jest typu Odczyt RFID. Laser komunikuje się z systemem fabrycznym i na tej podstawie realizuje wymagany układ znakowania. Wykorzystując oprogramowanie, system znakowania laserowego przekazuje do etykieciarki etykietę, która ma zostać wydrukowana.

Cykl pracy
1

Operator ładuje tabliczki.

2

Czytnik RFID odczytuje na tacy kod aktualnego zlecenia produkcyjnego.

3

Po rozpoczęciu cyklu głowica znakująca przesuwa się do odpowiedniego modułu ładującego zgodnie ze zleceniem produkcyjnym.

4

Śruba automatycznie podnosi tabliczki, a czujnik weryfikuje prawidłowe położenie.

5

Tabliczka jest znakowana, a następnie natychmiast pobierana przez system Pick&Place, który porusza się wzdłuż osi X, aby umieścić ją w odpowiednim koszu.

6

Cykl związany ze oznakowaniem partii dotyczącej zamówienia produkcyjnego jest wznawiany od punktu 1.

7

Po zakończeniu znakowania wszystkich tabliczek odnoszących się do danego zlecenia produkcyjnego, przenośnik taśmowy na wejściu przesuwa się o jeden krok, aby umożliwić ustawienie nowego kosza zbiorczego. Jednocześnie te same czynności wykonuje przenośnik taśmowy na wyjściu.

8

Po zakończeniu podawania system pneumatyczny pobiera ostatni kosz z przenośnika wejściowego na przenośnik wyjściowy.

9

Po osiągnięciu prze kosz pozycji docelowej drukarka Zebra, umieszczona wzdłuż przenośnika wyjściowego automatycznie upuszcza wydrukowaną etykietę, powiązaną ze zleceniem produkcyjnym.

Jakość w każdym szczególe
System Pick&Place

System Pick&Place składa się z: przyssawki podciśnieniowej wykorzystującej efekt Venturiego. To umożliwia pobranie tabliczki ze szczytu stosu bez jakiegokolwiek ryzyka jej uszkodzenia (co mogłoby mieć miejsce, gdyby pobieranie odbywało się z użyciem systemu pchającego/pneumatycznego).

Sztywna struktura

Konstrukcja osi maszyny wykonana jest z podwójnych kształtowników stalowych. Po spawaniu zostaje ona rozłożona, a następnie obrobiona maszynowo z maksymalną precyzją w celu utworzenia powierzchni nośnych prowadnic z łożyskami kulkowymi, śrub kulowych i opraw łożyskowych.

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to