Od czego zależy cena markera laserowego?

Biorąc pod uwagę sukces naszego artykułu „Wybór systemu znakowania laserowego: 10 wskazówek, które pomogą uniknąć błędów” postanowiliśmy pogłębić ten temat i podać więcej informacji na temat tego, co wpływa na cenę tych systemów i gdzie klient powinien szukać wartości dodanej tej technologii.

Źródło

Przede wszystkim, mówiąc o markerach laserowych, musimy rozróżnić lasery, które są zintegrowane z linią produkcyjną, od systemów znakowania ze zintegrowanymi laserami.

Pierwszy czynnik wpływający na cenę to źródło lasera, które wykorzystujemy w naszym zastosowaniu: wiadomo na przykład, że lasery UV są znacznie droższe od tradycyjnych laserów włóknowych.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę moc samego lasera, która jest mierzona w watach i która również może mieć znaczący wpływ na cenę. Na przykład laser 20 W będzie kosztował nieco mniej niż laser 30 W (zwykle około 10%).

Materiały składowe maszyny

Drugim parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest cała struktura systemu, do którego wstawione jest źródło. Głównie ramy systemów laserowych są wykonane z aluminium, stali czy – rzadziej – z granitu. Spośród nich najlepsze do zastosowań, gdzie wymagana jest wysoka precyzja i/lub szybkość ruchu, są stal i granit, które są również najdroższe.

Elementy konstrukcyjne maszyny

W zależności od wymagań i zastosowania zmienia się konstrukcja maszyny tak, aby spełnić potrzeby w zakresie wydajności i produktywności. Wśród najbardziej znanych elementów, które są zwykle zamawiane i zalecane, znajdują się:

Podobał Ci się ten artykuł?
Udostępnij to